Czym jest KUSH?

Wśród obecnych użytkowników konopi Kush stanowi niemal synonim marihuany. Szczep ten jest prekursorem licznych, najpopularniejszych odmian. Określenie Kush jest tak popularne, że niektóre odmiany podszywają się pod tą nazwę, jednak nie gwarantują tak wyraźnego smaku oraz efektów.

Lokalnie rosnący, w czysty genetycznie szczep, który posiada nieskończoną (pozornie) liczbę hybryd. Obecnie znalezienie czystej postaci odmiany Kush jest niezwykle trudne, jednak odmiana określana szczepem Heirloom staowi jej udomowioną wersję. W pełni oryginalna odmiana Kusz rośnie lokalnie w paśmie gór Hindukusz i dostępna jest pod nazwą Hindu Kush.

Skąd się wzięła odmiana Kush?

Swoją nazwę Kush zawdzięcza miejscu pochodzenia – górom Hindu Kush, będącym częśą pasma górskiego Himalajów i rozciągającym się na terenie Indii, Pakistanu oraz Afganistanu. W regionie tym występują żyzne doliny, w których występowały najlepsze na świecie odmiany konopi i haszyszu.

Do centralnej Azji i Europy Kush przedostał się za sprawą masowych migracji ludności. W Ameryce Północnej pojawił się w latach 60, kiedy to hipisi zaczęli pielgrzymować do Indii w celu zgłębienia kultury i duchowości cywilizacji wschodnich. To właśnie Bractwo Wiecznej Miłości w znacznej mierze przyczyniło się do sprowadzenia szczepu Kush do Kalifornii, gdzie rozprzestrzenił się on na zachód, stając się jednym z najlepszych lokalnie rosnących szczepów.

Odmiana Kush – efekty

Kush jest szczepem, w którym dominują geny indica, choć istnieje kilka hybryd. Opisywany jest jako odmiana, która pozwala na poprawę myślenia. Dodatkowo gwarantuje charakterystyczny dla odmian indica efekt wgniatania w kanapę poprzez wrażenie ciężkiego ciała oraz poczuciu przyjemnej euforii.

Cechy odmian Kush

Najczęściej smak odmian Kush jest cytrusowy, występuje również słodki i ziemisty. Rośliny te są gęste i grube, przez co doskonale sprawdzą się u hodowców, którzy uprawiają konopie w pomieszczeniach. Mają silne łodygi, co sprawia, że mogą rosnąć również w trudnych warunkach, w przeciwieństwie do odmian Sativa. Roślina jest bogata w kolorowe, mocno zielone topy z pomarańczowymi włoskami, a liście czasami przybierają fioletowy odcień.

Najpopularniejsze odmiany Kush

Outdoor OG Kush – przeznaczony do uprawy na zewnątrz. Przeważa w nim Incica o wysokim stężeniu THC i szybkim kwitnieniu. Odmiana daje mocne rośliny, które produkują duże, aromatyczne, pokryte żywicą pąki.

Cannabis Light Green Apple – 60% Indica, dzięki wysokiej zawartości THC (20%) wykazuje mocne, psychodeliczne działanie. Posiada cytrusowy, kwaskowaty aromat, z egzotycznymi tonami. Średni czas kwitnienia wynosi 7 tygodni, w przypadku hodowli outdoor zbiory przypadają na październik, gwarantując plony na poziomie 350-600g.

California Kush – hybryda kalifornijska, w której przeważają geny Indica. Jest odmianą silną i szybko kwitnącą, a zarazem łatwą w uprawie. Posiada słodko-pikantny aromat i gwarantuje długotrwały, relaksujący efekt. Plony osiągają do 550g/m2.

Critical Kush – stanowi połączenie Critical + z Emerald OG Kush. Posiada otwartą strukturę z długimi gałązkami bocznymi, wypełnionymi topami, które są masywne, gąbczaste i pełne pomarańczowych znamion. Roślina jest niezwykle mocna i produktywna. Posiada silny smak owocowy z nutą paliwa i cytryny.

Master Kush – umiarkowanie krzaczasta, średniej wielkości roślina, która produkuje ciężkie plony. Nadaje się do uprawy w glebie, hydro oraz w szklarniach. Posiada ziemisty, przyjemny smak. Wysoka zawartość THC osiąga poziom nawet 24%. Plony osiągają do 400-500g/m2.

OG Kush – odmiana osiąga wysokość 90-160cm. Średni czas kwitnienia wynosi ok 8 tygodni gwarantując plon na poziomie 65g z rośliny. Posiada gęste, szerokie plony pokryte dużą ilością żywicy. Jej intensywny lekko cytrusowy aromat przypominać może benzynę lub środki czystości. Wysokie stężenie THC (20%) gwarantuje intensywny efekt.

Źródło informacji - https://www.taniesianie.pl