Czy marihuana oddziaływuje słabiej na kobiety?

Ostatnie badania wykazały, że marihuana uśmierza ból u kobiet o wiele mniej niż u mężczyzn. Czy oznacza to mniejsze nadzieję dla Pań, chcących zażywać nasiona konopi?

Dysproporcje między płciami

Nasiona konopi są znane nie tylko ze swoich właściwości relaksujących i odprężających. Ekstrakt z nich jest wykorzystywany jako suplement przy wielu schorzeniach, takich jak padaczka, bezsenność i choroby układy nerwowego. Ponadto marihuana słynie ze swoich właściwości przeciwnowotworowych i przeciwzapalnych. Badania naukowe potwierdzają też jej działania uśmierzające ból. Ostatnie testy faktycznie ujawniły różnicę między płciami.

Poziom bólu u kobiet

Naukowcy są zgodni, że kobiety wykazują większą odporność na ból, aniżeli mężczyźni. Dlatego też są bardziej wytrzymałe wydolnościowo, pomimo mniejszej masy mięśniowej. Mężczyźni na tym tle wypadają odrobinę gorzej.

Badania naukowe

Testy wykonane w Stanach Zjednoczonych wykazały jedną, zaskakującą rzecz. Kobiety biorące udział w eksperymencie nie odczuły zmian w odczuwaniu bólu. Badanie polegało na zażyciu takiej samej ilości marihuany przez obie płcie. Następnie każda z osób wkładała rękę do lodowatej wody. Wynik eksperymentu był zaskakujący, mimo iż kobiety w ankiecie odpowiedziały, że poczuły delikatnie wyższy poziom bólu, to naukowcy nie stwierdzili znaczącej różnicy.

Brak nadziei dla kobiet?

Tak naprawdę brakuje nam więcej badań, aby jasno określić, że faktycznie marihuana może być mniej skuteczna kobiet. Testy wykonane również na zwierzętach, rzeczywiście dowiodły różnic między płciami, jednakże należałoby poczekać na testy kliniczne na ludziach.

Źródło informacji: https://tanienasionamarihuany.pl/