Kopiowanie treści zabronione

Marihuana mocniej uśmierza ból u mężczyzn niż u kobiet

Doświadczenia, jakie miały na celu sprawdzenie efektywności marihuany w leczeniu ucisku, zamieszczone w Drug and Alcohol Dependence poprzez US National Institute dowiodły, iż marihuana zdecydowanie silniej zmniejsza ból u panów aniżeli u kobiet. Ta retrospektywna obserwacja zestawiła znieczulające, subiektywne oraz prawidłowe efekty intensywnego elementu marihuany (3,56-5,60% THC) oraz “nieaktywnej marihuany” (0,00% THC) pośród panów oraz pań palących marihuanę, w podwójnie niewidomej, sprawdzanej jakości placebo.

Marihuana

Uczeni z Columbia University Medical Center (CUMC) w Nowym Jorku zaobserwowali tę zależność po zbadaniu informacji zgromadzonych pośród 42 osób, jakie paliły marihuanę rekreacyjnie. W testach zestawiano znieczulający rezultat palenia skrętów zawierających psychoaktywne kanabinoidy obecne w marihuanie, z wynikiem palenia skrętów pozbawionych tychże substancji. Za każdym razem po wypaleniu jointa sprawdzani zanurzali dłoń w zimnej wodzie oraz trzymali ją tak długo, dopóki byli w stanie tolerować ból. Potem poproszono ich, aby odpowiedzieli na parę pytań.

Marihuana efektywniej zmniejsza ból u panów aniżeli u pań

Poniektórzy twierdzą, iż marihuana rekreacyjna może być dobrym lekarstwem na ból. W określonym teście, 42 uczestników po wypaleniu skręta trzymało rękę w zimnej wodzie. W zestawieniu z trzymaniem jej bez palenia marihuany, po wypaleniu skręta panowie wytrzymywali znacznie dłużej. Można zatem stwierdzić, iż THC podniosło ich tolerancję na ból. Kobiety biorące udział w poszukiwaniu nie zauważyły rozbieżności w odczuwaniu bólu bez palenia skręta oraz po jego wypaleniu.