Kopiowanie treści zabronione

Jak poprawnie należy przechowywać nasiona marihuany?

Uważajmy na zmiany temperatur

Od dawna wiadomo, że wszelkie nasiona, w tym także nasiona marihuany, naprawdę bardzo źle znoszą różnego rodzaju wahania temperatury jak i także wilgoć. Miejscem proponowanym przez naprawdę wielu specjalistów, jest właśnie lodówka. W niej jesteśmy w stanie utrzymać prawidłową temperaturę, ale co najważniejsze temperaturę równomierną, która pozwala na tak zwaną hibernację nasion. One gdy będą w dobry sposób zapakowane, to nic złego im się nie stanie. Gdy jednak przechowujemy nasiona w lodówce, to możemy uzyskać temperaturę optymalną, a więc jakieś cztery stopnie Celsjusza. Podczas przechowywania nasiona zwróćmy także uwagę, czy w pojemniku, w którym nasiona trzymamy, przypadkiem nie skrapla się woda. Powinniśmy tak naprawdę zadbać o to, aby w pojemniku sama wilgoć wynosiła jakieś między sześć a dziewięć procent.

Warunki optymalne dla nasion

Na pewno najniższa temperatura to cztery stopnie Celsjusza. Wilgotność jest bardzo ważnym czynnikiem, który ma wpływ bezpośredni na kondycję naszych nasion. Powinna się mieścić w dziesięciu procentach. Ostatni element to światło. Najlepszym sposobem na przechowywanie nasion jest pojemnik, do którego w żadnym wypadku nie dochodzi dzienne światło.

Warto do tego pamiętać, że najgroźniejszą rzeczą jest pleśń. Jednak jest jeszcze jednak możliwość. Przy wilgotności odpowiedniej jak i także temperaturze jak i także gdy do nasion dochodziły będą słoneczne promienie, nasze nasiona zwyczajnie mogą wykiełkować w sposób samoistny. Każda osoba powinna mieć te aspekty jak najbardziej na uwadze.